dream discover enjoy
Hakkımızda English Français Japanese

Gezi

Ada içinde tarihi merkez olarak adlandırılan eski yerleşim bölgesinde, Arnavut kaldırımlı ve çiçek bahçesini andıran sokaklarda yürümek ilk yapılması gereken gezi aktivitesidir. Bu eski ve dar sokaklarda gezinti, Ada’nın kültürel, tarihi mirasına, mimari tarzı ve gündelik yaşamına dokunmak ve bu ambiyansı hissetmek oldukça keyifli bir fırsat. Bunun yanında Tarihi Kale, Camiler, Yerel Tarih Müzesi, Şarap Fabrikaları ve mahzenleri, Kilise ve Sanat Galerileri Ada merkezinde olup yürüyerek ziyaret edilebilecek önemli noktalardır.

Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi

Ada Turu

Ada merkezinden her gün 18.30'da kalkan minibüslerle adayı boydan boya dolaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Poyraz limanı istikametinde ilerleyen minibüsler, adanın tüm kıyılarını dolaşıp fotoğraf çekilebilecek manzaralı yerlerde duruyor. Adalı şoförlerin rehberliği ve hoş sohbetleri ile geçtiğiniz yerlerle ve ada ile ilgili genel bilgiler de edinmiş oluyorsunuz.

Günbatımı Turları

Ada’da hizmet veren minibüsler ve özellikle yaz döneminde şarap firmalarının kendi araçları ile düzenlediği günbatımı turlarıdır. Günbatımı turlarının odak noktası Ada’nın en batısı olan ve güneşin Asya kıtasını en son terkettiği yerlerden biri olan, rüzgar güllerinin de bulunduğu Polente Feneri’dir. Günbatımı vaktinde rüzgar güllerinin olduğu Batı Burnu'nda yarım saat mola veriliyor. Burada şarap eşliğinde güneşi batırdıktan sonra adanın kuzey kıyılarından ilerleyerek merkeze geri dönülüyor. Tur yaklaşık 1,5-2 saat sürüyor.

Shopping

Ada’da birçok hediyelik eşya ve antika eşya satan işletme-üretici bulunmaktadır. Ada merkezindeki halka açık tezgahların dışında mağazalarda da hediyelik eşya satışı yapılmaktadır. Bu reyonlarda Ada’ya özgü ürünler; üzüm ve şarap aksesuarları, reçeller, takı ve giyim eşyaları bulmak mümkündür.

Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi Bozcaada Gezi